Najlepsze wygłuszenie pokoju – to musi być korek ekspandowany

Zapotrzebowanie na materiały wygłuszające na rynku europejskim i polskim ciągle wzrasta. Tym bardziej, że powszechnie stosowane materiały budowlane nie zawsze zapewniają pożądaną ciszę. Uciążliwe dźwięki, zamiast być tłumione, najczęściej są przenoszone poprzez elementy konstrukcyjne budynku, a tym samym przeszkadzają w codziennym życiu.

konrk
Naturalnym surowcem, który posiada niezwykłe parametry wygłuszające jest niewątpliwe korek ekspandowany. Surowiec ten wytwarzany jest z kory dębu korkowego – niezwykłego drzewa, którego ojczyzną jest Portugalia. Pozyskiwanie korka nie wymaga ścinania drzew, ponieważ kora zdejmowana jest z żywego drzewa, bez szkody dla niego. Korek jest doskonałym surowcem antyalergicznym, odpornym na grzyby i bakterie, dzięki czemu przetrwa na naszych ścianach długie lata. Cechuje go niezwykła odporność na wysoką temperaturę, a w razie pożaru nie wydziela substancji toksycznych. Posiada nieograniczoną trwałość i w 100% podlega recyklingowi.

Korek ekspandowany – obróbka

Korek ekspandowany produkowany jest w 100% ze ścinków kory. Poddaje się go obróbce termicznej w temperaturze około 330 stopni Celsjusza pod wysokim ciśnieniem. W trakcie tej obróbki korek powiększa swoją objętość, wydzielając przy tym naturalną żywicę zwaną suberyną. Dzięki swoim właściwościom spaja ona kawałki korka w jedną całość. Obróbka tego surowca trwa niecałe pół godziny. Następnie jest on docinany według pożądanych parametrów. Dzięki temu unikalnemu sposobowi produkcji, która nie oddziałuje w żaden sposób negatywnie na środowisko, mamy pewność, że zastosowany korek ekspandowany jest materiałem nie tylko wygłuszającym, ale i ekologicznym.
kapsle z korka

Korek ekspandowany – właściwości

Korek ekspandowany może pochłonąć prawie 60 dB hałasu. Dzięki swojej strukturze i elastyczności pochłania fale dźwiękowe, tłumi dźwięki powietrzne i uderzeniowe. Możemy go zastosować do wygłuszeń ścian działowych, jak również podłóg. Zapewni to niewątpliwy komfort w naszym pokoju i ucieczkę od niechcianego hałasu zza ściany, czy odgłosów panujących na zewnątrz budynku. Warto tutaj wspomnieć, że korek ekspandowany nie tylko pochłania hałas, ale również odznacza się doskonałymi parametrami wibroizolacyjnymi, co czyni nasze pomieszczenia jeszcze bardziej przytulnymi.
haawana z korka
Korek ogranicza rozchodzenie się dźwięków powierzchniowych i uderzeniowych, tworząc spokojne i ciche otoczenie w naszych pomieszczeniach, tak bardzo pożądane po całym dniu pracy. Jest prosty w montażu, a dzięki niezwykłej strukturze i elastyczności możemy go np. pomalować na dowolnie wybrany kolor. Na stronie internetowej https://cork24.co.uk/cork-rolls/64-cork-roll-6mm-10m.html cork board roll istnieje wiele rozmiarów korka ekspandowanego, który bez problemu dopasujemy na ściany czy podłogę w mieszkaniu.