Białe listwy i ich funkcjonalność

Od kiedy sięgam pamięcią nieprzerwanie doceniałam barwę białą. Nie widziałam w tym nic dziwnego, ale wymieniony kolor wiecznie wszystkim łączył się tylko z 1. Z syfem. Z pewnej strony mieli rację, ale jeślibyśmy stale patrzyli na to z tej perspektywy, to pewnie wszystkie okrycia ubierane przez nas, były by w ciemnym kolorze, aby brudu nie było znać.

Będąc dzieckiem lubiłam białe ciuchy. Moja mama jednak nie była z tego powodu szczęśliwa. Ja już w tamtym czasie wiedziałam, że jeśliby kiedyś będę mieć dom, to tylko w skandynawskim typie, innymi słowy w większości na biało.
Czas dojrzałego człowieka nieoczekiwanie nadszedł niezwykle błyskawicznie. Ani się spostrzegłam, już należało poszukiwać parceli i wyłowić jakiś schemat budynku. Z działką było łatwiej, bowiem jak się później okazało rodzice bardzo chcieli przepisać nam parcelę po babuni. Od początku nic nie gadali, a tu taki upominek.
biala kuchnia
Cesja parceli nieco trwało, ale kiedy już wszystkie formalności zostały załatwione, radość nie znała końca. Można było zacząć budować dom, tylko projektu brak. Zanim się zdecydowaliśmy na coś konkretnego, wybuchało wiele awantur, ponieważ każdy tak faktycznie chciał całkiem coś innego.
kominek
Na nieszczęście ja zwątpiłam. Z czasem nie mogę aczkolwiek zakomunikować, że na nieszczęście, bo to było najlepsze co mogłam zrobić. Współmałżonek w wyższym stopniu wiedział o co chodzi w budowlance, posiadał wiedzę, gdzie są zbyteczne wydatki, co można ignorować i nie jest potrzebne. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna.
Budowa szła, jak szalona. Wychodzę z założenia, że jeżeli posiada się środki finansowe, to faktycznie nie ma przeszkód. Technika poszła do przodu, wiele rzeczy współcześnie odbyło się znacznie prędzej, niż na przykład dwadzieścia lat temu. Lada dzień mogliśmy już złożyć zamówienie na okna i bez pośpiechu organizować wnętrze.
kuchnia
Te operacje chyba zmarnowały największą ilość czasu. Szlifowanie, gładzenie – te operacje tak długo trwają. Za to ja posiadałam czas na namysł, czego wymagam po wnętrzu.
Akurat nadszedł czas gdy królowały białe listwy warszawa, białe ściany i białe umeblowanie. Jeśli mam być prawdomówna, to już dość miałam tego białego, a mrzonka o białym skandynawskim budynku już dawno skończyło się dla mnie liczyć. Definitywnie postawiłam na funkcjonalność i na inne kolory, które okazały się niesłychanie piękne.
Teraz wiem, że gdyby ma głupota mi nie stąpiła, to niechybnie wnętrze mojego domu wyglądało by o wiele inaczej. Jestem sama sobie rada, że nie dałam się omotać. Następnym razem na pewno przeanalizuje sprawę wiele razy, żeby nie dać się skołować. Jak to rozprawiają, nie wolno nierozważnie podejmować woli i mają rację. Człowiek jednak nieznacznie jeszcze nieprofesjonalny, musi kształcić się na pomyłkach innych.