Pianka Icynene – pobieżna charakterystyka wyrobu.

Na rynku budowniczym bezustannie pojawiają się nowatorskie rozwiązania technologiczne. Jakieś produkty, nie do wyimaginowania jeszcze kilka lat temu, obecnie z uznaniem stosujemy na budowach. Przykładem może być izolacja biurowców, co przywdziewa coraz to nowatorskie odmiany. Bez względu na to czy pragniemy ogrzewać ściany czy sufit to odkryjemy na zbycie artykuły, które poczynią to w tryb prosty i prędki. Co najistotniejsze dodatkowo ich koszt nie masakruje, jest do przyjęcia dla przeciętnego konsumenta. Jednym z takich produktów jest pianka nazwana Icynene, przy użyciu której jesteśmy w stanie opracować izolację techniką natryskową.

Do tego czasu w branży ociepleń królowała wełna mineralna wraz ze styropianem, aczkolwiek aktualnie pokazał się dla nich kolejny rywal i doskonale, zyska na tym jedynie i wyłącznie nabywca.
iycene
Wspomniana uprzednio pianka cechuje się wydajnością, nieduża doza pianki ma większą wartość termoizolacyjną niż nieomal dwa razy większa liczba wełny mineralnej. Jest to zaleta, której nie idzie przecenić. Odbiorca jest w coraz większym stopniu zaznajomiony i dlatego także przykładamy coraz większą rangę do bezpieczeństwa i ekologii użytych przez nas materiałów. Skoncentrujmy się pierwszym wspomnianym. A więc pianka Icynene jest półproduktem samogasnącym, co w oczywisty sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się możliwego pożaru. Co istotne fabrykant pianki zapewnia, że nie odnajdziemy w niej żadnych toksycznych związków, ani takich, które w jakikolwiek sposób mogłyby nam zaszkodzić. Sposób kładzenia pianki (natrysk) pozwala na dokładne pokrycie powierzchni, przeniknięcie w dowolną wyrwę, co jest wysoce prostsze niż w wypadku użycia wełny czy styropianu. Wszelki fragment dachu będzie odpowiednio zaizolowany. Zanika również komplikacja fatalnie spasowanych elementów jak na przykład kasetonów styropianowych. Pianka komponuje całokształt, a przy tym rozszerza się razem z domem. Kolejną wartością takiego rozwiązania jest szybkość wykonania. Uzupełnienie ponad stu pięćdziesięciu m2 przestrzeni pochłania około dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to rezultat godny pozazdroszczenia. Paroprzepuszczalność i odporność na przewiewy są na nadzwyczaj wysokim poziomie, można bez problemu konfrontować je ze płytą styropianową czy wełną mineralną. Surowiec oddycha, a w dodatku blokuje podmuchy wiatru. Powinno się zobaczyć, że fabrykant pianki daję na nią aż 25 lat gwarancji, co powinno dać nam do rozmyślania. Sporo wiedzy znajdziemy tu h2foam-lite, pomiędzy innymi na rzecz własności akustycznych pianki, które dodatkowo są na dużym pułapie. Jak można się domyśleć patrząc na porękę, jaką dostarcza wytwórca pianki, jest ona solidna i w rzeczy samej ciężko ją popsuć. Co najistotniejsze zachowuje własne właściwości izolacji, tak więc nie jesteśmy zobligowani się niepokoić, że za 5 czy dziesięć lat towar przestanie spełniać swe zadanie. Pianka Icynene to półprodukt, na jaki możemy zdecydowanie postawić.