Perfekcyjna metoda termoizolacji

W ostatnich latach metoda termoizolacji polegającej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz to większą wziętość. Nie ma w tym nic ekstrawaganckiego, bo metoda ta znamionuje się licznymi plusami,

których trudno nie uznać, takimi jak wybitnie wysoka wytrzymałość na szkodliwe chemiczne elementy, szansę zastosowanie nawet w ekstremalnych warunkach termicznych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), praktycznie zerowa skłonność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków wiążących się z jej zastosowaniem oraz wiele innych.

Przeznaczenie

Piankę poliuretanową możemy zastosować wewnątrz pokoi, na murach oraz suficie, zewnętrznie (na graniach), możemy także użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji przez napełnienie pianką jej pustych szczegółów (taka pianka ma obowiązek być jednak znacznie bardziej odporna na ściskanie aniżeli inne jej postaci). Pianka poliuretanowa świetnie sprawdza się także w termoizolacji zbiorników.

Po czym poznać piankę spray insulation foam solidnej jakości?

Wzniosłej formy pianka poliuretanowa ma znamionować się w głównej mierze trwałością, szczelnością oraz wzniosłą wydajnością. Jej przeznaczenie oprócz izolacji cieplnej powinno do tego zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz rozkosznym dla oka rezultatem wizualnym (oczywiście przy inteligentnym naniesieniu). Ma także wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych powierzchni. To wybitnie ważne jeżeli chodzi o trwałość izolacji, bo w pustych przestrzeniach ma prawo pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większa część podmiotów wykorzystujących piankę poliuretanową wysokiej jakości oferuje także swoim konsumentom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na atrybuty tego materiału rzetelne firmy mogą sobie na to zezwolić oraz jeżeli usługodawca nie pragnie udzielić nam gwarancji – powinno to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego towaru. Na izolacji nie należałoby oszczędzać – jeżeli jest ona dobrze wykonana zezwoli nam to przez lata uniknąć remontu oraz związanych z nim kosztów.